Polecamy

Mosbito vs. Culex pipiens

2014-05-21

Culex pipiens to komar pospolity – obok widliszka to najbardziej rozpowszechniony komar w Polsce. Mosbito to gama produktów opartych na naturalnych składnikach roślinnych, które skutecznie odstraszają zarówno komara pospolitego, jak i komara widliszka.

Dlaczego produkt odstraszający, a nie zabijający komary?

 

W końcu, czym są dla nas te małe stworzonka, żeby przejmować się ich istnieniem?

Owady to generalnie problem, lecz komary denerwują nas najbardziej. Zaczynają od ciągłego latania i bzyczenia nad uchem i nie kończą, dopóki nasza ręka tego nie zmieni. Wydaje się, że nikt nigdy nie lubił komarów. Potrafią całą noc brzęczeć nie dając spać. Gdy tylko jednego się pozbędziemy, zaraz pojawia się kolejny - i tak w kółko.

Pomijając irytujące dźwięki, które wydają, komary bezlitośnie wbijają się w naszą skórę. Nie dość, że pozbawiają nas części drogocennej krwi, to jeszcze zostawiają ślad, który męczy nas niemiłosiernie. Każdy zna uczucie nieustającego swędzenia. Pieczenia mogą nie pamiętać szczęśliwcy, którzy postraszyli plagę komarów produktami Mosbito.

Najbardziej denerwujące wydają się być latem nad jeziorkiem, kiedy chcemy  w miłym towarzystwie spokojnie się poopalać i wypluskać. Komary nie dadzą wówczas spokoju.

Jeszcze gorzej, gdy zostajemy na ognisku wieczorową porą. Jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś wrócił z takiego wypoczynku na łonie natury bez ukąszeń. Każdy na pewno kiedyś latem zmęczony położył się do swojego ukochanego łóżka, marząc tylko o śnie. Nie wiem jak wam, ale mi często zdarza się w takich chwilach zapomnieć o zamknięciu okna. Jeżeli też masz taki problem, to wiesz, o co mi chodzi. Budzę się rano - albo jeszcze w nocy - cała w bąblach i nie mogąc przestać się drapać. Prawdziwe piekło! Można było postraszyć je Mosbito…

Kolejnym faktem wzbudzającym nienawiść do komarów jest to, że one są wszędzie i zawsze w nieograniczonych ilościach! Wyobraźmy sobie, że właśnie idziemy na grzyby do lasu. Co widzimy? Komary. Chmarę komarów! Plagę komarów!

 

Tu kupisz: Mosbito odstraszające komary

Starczy jednak tego narzekania! Pewnie zastanawiacie się, po co w takim razie natura stworzyła culex’y, skoro każdemu przeszkadzają? To ważne pytanie…

Komary są pożywieniem dla pająków, ważek, gadów, drobnych ssaków, jak na przykład - nietoperze. Natomiast larwy komarów są wykorzystywane jako pokarm przez rybki. Idąc tym tropem zauważymy, że zwierzęta mają więcej pożywienia, co przyczynia się do zwiększenia ich populacji. Co z tego wynika? Mamy więcej mięsnego jedzenia!

Jeżeli jesteś wegetarianinem to zakładam, że nic Ci po tym. Pewnie jednak nie wiesz, że samce komarów żywią się nektarem kwiatów zapylając je. Komary są jak pszczoły. Niestety, gruba pszczoła nie wszędzie dotrze i sama nie dała by rady wszystkiego zapylić.

Poza tym nasi bzyczący krwiopijcy kręcąc się wokół nas pobudzają nas do skakania i biegania. Możemy im więc dziękować za zmuszanie nas do aktywnie spędzonej chwili!

Dlatego lepiej odstraszać komary przy pomocy Mosbito, niż je zabijać.

- Hania -

Polecamy