Polecamy

Dieta naszych przodków

2014-03-24

Myślisz, że znasz już wszystkie diety? Próbowałaś różnych metod odżywiania i nadal nie czujesz się zadowolona z tego, jak pożywienie wpływa na organizm i umysł? Więc zacznij od początku - od diety pierwszego człowieka.

 

Dieta naszych przodków jest według zwolenników diety paleo najbardziej naturalnym sposobem odżywiania. Dlaczego? Zwolennicy tej diety wychodzą z założenia, że pierwotny sposób odżywiania jest najbardziej wskazany z punktu widzenia naszego zdrowia.


To na pewno bardzo ciekawe podejście do kwestii pożywienia, czy jest to jednak prawdziwe? Przy całym szacunku do naszych prapraprzodków trzeba zauważyć, ze zmienił się nie tylko nasz organizm, ale całą otaczająca planeta.

Zwolennicy diety paleo nie przejmują się jednak tym faktem. Nigdy nie jest za późno, żeby zwrócić się w stronę dobrego posiłku naszych przodków. Informacje o diecie paleo zamieścił serwis internetowy MamoSfera w artykule
Dieta paleo - hit czy mit?


Jednocześnie, trzeba pamiętać, dlaczego zmieniliśmy swoje nawyki żywieniowe. Czemu odwróciliśmy się od prymitywnego obiadku naszych prapraprzodków?


Odpowiedzialny za ten fakt jest na pewno rozwój cywilizacji i odkrycie przez człowieka kolejnych produktów jadalnych. Na pewno nowe produkty są tak samo smaczne jak te, które spożywał pierwszy człowiek, ale są zdecydowanie mniej wartościowe dla ludzkiego organizmu – twierdza zwolennicy diety paleo.

Jakie są zalecenia diety paleo? Dieta ta polega na spożywaniu potraw wysokobiałkowych. Jest to głównie chude mięso oraz świeże ryby. Zgodnie z zaleceniami diety przodków można spożywać niektóre owoce i warzywa, orzechy, nasiona oraz jajka.


W diecie paleo niedozwolone są produkty przetworzone. Przodkowie nie spożywali także pszenicy i innych zbóż. Musimy także unikać takich nowoczesnych pokarmów, jak mleka, rośliny strączkowe, orzeszki ziemne oraz fasola. Dieta paleo wyklucza także z naszego jadłospisu ziemniaki, cukier, sól oraz rafinowane oleje.
 

Więcej w Dieta paleo - hit czy mit?

Polecamy